הפרח בגני – אמיר שמאי וגילי ארגוב

אמיר שמאי התאהב בשיריו של זהר ארגוב כבר בשנת 1980 כשלראשונה, כילד בן 10, שמע את הקלטת הראשונה “אלינור” . בחלוף השנים עת יצא לדרך עצמאית, לאחר שירותו הצבאי, הקים אמיר שמאי בשנת 1995 עיתון מקומי ובחר לקרוא לו בשם “זהר הצפון”, כהוקרה וזיכרון לזמר זהר ארגוב.

דרכיהם של גילי ואמיר הצטלבו לראשונה בשנת 1999 בפסטיבל המחולות כרמיאל בהופעה של ארגוב ולאחר מכן שוב בשנת 2017 כשהזמין אמיר שמאי את גילי, שבתקופה ההיא פתח בדרך חדשה ונקיה, כאורח כבוד לעיר כרמיאל, שם ערכו סיור ומפגשים עם נכבדי העיר שסוקרו ע”י התקשורת המקומית.

השנה עלה הרעיון כי שני הזמרים יבצעו יחד את אחד מלהיטיו הגדולים של המלך זהר ארגוב, אביו של גילי. הוחלט על השיר “הפרח בגני”, שיר בעל משמעות היסטורית, שאת מילותיו כתב היוצר הענק אביהו מדינה. שיר שמסמל יותר מכל את פריצתו של זהר ארגוב ללב המיינסטרים ופריצת ההתנכרות התקשורתית עד אז, שיר שמסמל גם את שיא הקריירה של הזמר הגדול שמכונה עד היום “המלך”. אמיר שמאי, הבעלים של משרד “הפקות וארועים אש” גייס עבור הפקת השיר עם עיבוד חדש מספר אנשי מקצוע. גילי ואמיר נפגשו באולפן והקליטו את הפרח בגני בגרסתו החדשה.

ננסי ברנדס, אחד היוצרים המוערכים ביותר בזמר הישראלי שעבד רבות עם זהר ארגוב כולל בשיר “הפרח בגני” המקורי, שלח את ברכתו לגילי ארגוב שממשיך בדרכו החדשה עם להיטים רבים לקראת צאת אלבומו החדש “הילד בתוכי” עם הפנים לעתיד מואר.